Zajímavosti

Objevte to nejlepší z Prahy

Praha je bezpochyby jedním z nejkrásnějších měst na světě. Turisté ji zaplavují ze všech koutů světa, ale ani davy lidí nemohou snížit přitažlivost a půvab tohoto historického místa.

Pražský hrad, na kopci nad městem, je uveden v Guinessově knize rekordů jako největší souvislý komplex zámeckých budov na světě. Rozkládá se na ploše 70 000 m2. Spolu s pražským historickém centrem je od roku 1992 uveden na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Jedna z nejoblíbenějších atrakcí v Praze, Karlův most, nejstarší most v Praze, propojuje Staré město s Malou Stranu. Jeho základy byly položeny v roce 1357 Karlem IV. Dokončen byl v roce 1390, kdy byl znám pouze jako Kamenný most. Nejlepší je procházet se po mostě časně zrána, než dorazí davy turistů. Další z věcí k vidění v Praze je Židovská čtvrť.

Byla založena ve 13. století a uchovává historii pražských Židů. Staronová Synagoga je nejstarší synagogou ve střední Evropě a stále slouží k bohoslužbám.

Praha nabízí nekonečné množství fantastických věcí k vidění. Níže je uveden krátký seznam těch nejžádanějších památek. Pokud budete potřebovat jakékoliv další informace o místech k navštívení nebo potřebujete poradit, kam jít a co dělat v Praze, obraťte se na Concierge Hotelu Duo.

Pražský hrad

Navštivte hlavní Pražskou atrakci - velkolepý Pražský hrad. Kochejte se ohromující krásou místa, které bylo sídlem českých králů, císařů a prezidentů po tisíc let.

Karlův most

Projděte se po nejstarším mostě v Praze, který byl vybudován v letech 1357-1402 českým králem Karlem IV a obdivuje se kráse jeho vstupní gotické brány - nejkrásnější v Evropě, a třiceti soch světců, jež ho zdobí po celé délce.

Staroměstská radnice s orlojem

Radnice byla zřízena roku 1338 jako sídlo samosprávy Starého Města. Svou nádhernou gotickou věží a unikátním orlojem, na kterém se každou hodinu od 9 do 23 hodin, objevuje dvanáct apoštolů, představuje hlavní dominantu Staroměstského náměstí.

Chrám Matky Boží před Týnem

Objevte nejpůsobivější gotickou sakrální stavbu v Praze, která je zároveň rozsáhlou galerií gotických, renesančních a raně barokních děl. Mezi nejzajímavější můžete spatřit oltářní obrazy Karla Škréty a náhrobek astronoma Tychona Brahe.

Josefov - pražské Židovské Město

Židovská čtvrť tvoří nejzachovalejší celek židovských památek v Evropě. Přijďte nahlédnout do historie a tradic pražských židů návštěvou zachovalých synagog a starého židovského hřbitova v Josefově.

Prašná brána

Vstupte do Starého města monumentální branou, jednou z nejvýraznějších památek pozdně gotické Prahy, kterou na území města vcházely korunovační průvody českých králů.

Obecní dům

Objevte krásu pozoruhodné secesní stavby Obecního domu. Památky, která oplývá bohatou vnější a vnitřní dekorací Alfonse Muchy, Maxe Švabinského, J.V.Myslbeka, a jiných.

Václavské náměstí

Podívejte se na tradiční místo významných společenských a historických událostí, obchodní a administrativní centrum – Václavské náměstí. Jeho hlavní dominantu dnes tvoří budova Národního muzea a pomník sv. Václava.

Kostel Panny Marie Vítězné

Přijďte si prohlédnout raně barokní kostel proslulý díky sošce Pražského Jezulátka původem ze Španělska, jež byla darována karmelitánům Polyxenou z Lobkovic v roce 1628.

Kostel sv. Mikuláše

Navštivte kostel sv. Mikuláše, jednu z nejvýznamnějších staveb pražského baroka pyšnící se nejvyšším interiérem v Praze. Nechte se ohromit monumentalitou kostela, kde za svého pobytu v Praze hrál na varhany W.A.Mozart.

Petřínská rozhledna

Vydejte se na jednu z neodmyslitelných dominant Prahy – Petřínskou rozhlednu, která byla postavena v rámci jubilejní výstavy v roce 1891 jako volná kopie pařížské Eiffelovy věže. Vychutnejte si nádherný výhled po bezmála celých Čechách.

Tančící dům

Tento skvost moderní architektury dominuje Rašínovu nábřeží. Nechte se okouzlit fascinující stavbou inspirovanou tanečním umem slavného filmového páru Freda Astaira a Ginger Rogers, jež symbolizuje kamenná a skleněná věž.

Strahovský klášter

Klášter řádu premonstrátů založený roku 1140 na Vás zapůsobí rozlehlostí celého areálu, v němž se nachází vzácná Strahovská knihovna s množstvím středověkých rukopisů, map a glóbů, barokní Teologický sál, klasicistní Filozofický sál a významná Strahovská obrazárna.

Vyšehrad

Navštivte podle pověstí nejstarší sídlo českých knížat - Vyšehrad. Toto jedinečné místo nabízí nádherné výhledy na Prahu a jeho parkový areál ukrývá architektonické poklady zahrnující románskou rotundu, novogotický kostel a proslavený národní hřbitov.

Uměleckoprůmyslové muzeum

V muzeu jsou uloženy zajímavé sbírky skla, porcelánu a keramiky, užité grafiky a fotografie, nábytku, předmětů ze dřeva, šperků, hodin a hodinek, textilu, módy a hraček.

Národní muzeum

Největší české muzeum založené v roce 1818 uchovává tisíce předmětů, které často mají nevyčíslitelnou hodnotu. Návštěvníci mohou shlédnout nejrůznější expozice tohoto muzea ve 4 odborných institucích, kterými jsou Přírodovědecké muzeum, Historické muzeum, Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur a České muzeum hudby.

Národní technické muzeum

Všichni fanoušci technického pokroku mohou obdivovat rozsáhlé sbírky historických automobilů, letadel, lokomotiv a stovky dalších výstav v nově renovovaných prostorách Národního technického muzea.

Židovské muzeum

Pražské Židovské muzeum patří k nejstarším a nejnavštěvovanějším muzeím v České republice a svým návštěvníkům nabízí sbírky židovského dědictví, které se nacházejí v 6 židovských památkách soustředěných v městské čtvrti Josefov.

Muzeum hl.m. Prahy

Rozsáhlá výstava zachycující historii Prahy je k vidění v Muzeu hlavního města Prahy. Nejatraktivnějším exponátem muzea je Langweilův model Prahy z let 1826 – 1837.

Národní galerie

Národní galerie spravuje největší sbírku umění v České republice. Kolekce jsou uchovávány v několika pražských historických budovách, z nichž tou největší je Veletržní palác.

Botanická zahrada

Botanická zahrada láká na výstavy pod širým nebem, historickou Vinici sv. Kláry, japonskou meditační zahradu a jedinečný 130 metrový tropický skleník Fata Morgana, který je možné navštívit celoročně.

Královská obora Stromovka

Park Stromovka, zelená oáza se vzrostlými stromy a rozlehlými travnatými i vodními plochami, je jedním z nejlepších míst, kde s přáteli uspořádat piknik či grilovací párty, kam zajít na procházku nebo kde relaxovat. Park je rovněž oblíbeným místem moderních slacklinistů, bruslařů, běžců i cyklistů.

Park Podviní Vysočany

Prozkoumejte nejkrásnější park Prahy 9 – Podviní, ve kterém můžete obdivovat keltské hradiště ve tvaru ještěra, několik menších jezírek, krásné stromy a kamenný amfiteátr. Koná se zde mnoho hudebních a divadelních festivalů.

Nákupní centrum Galerie Harfa

Zamiřte za nákupy do Galerie Harfa, která se rozprostírá ve třech podlažích a nabízí 160 obchodů, food court a restaurace. Terasová střešní zahrada ukrývá dětské hřiště, ledové kluziště, zábavní vodní prvky i multimediální atrakce.

Obchodní centrum Letňany

Jedno z největších pražských nákupních center – Obchodní centrum Letňany nabízí více než 180 obchodů známých světových značek, restaurace a kavárny. Kromě nakupování zde můžete také zajít do kina nebo preferujete-li aktivní odpočinek, můžete zvolit návštěvu aquacentra, zimního stadionu či krytých tenisových kurtů.

Fashion Arena Prague Outlet

Fashion Arena je největším outletovým centrem v České republice, kde na jednom místě můžete vybírat z těch nejpopulárnějších značek, které jsou v naší zemi dostupné, a to vždy s 30 – 70% slevou.

ZOO hl. m. Prahy

Navštivte čtvrtou nejlepší zoologickou zahradu na světě. V jejím členitém terénu si můžete užít až desetikilometrovou procházku exotikou a zavítat do Afrického domu, Indonéské džungle nebo Údolí slonů. Neváhejte a vypravte se se svými dětmi do oblíbené ZOO.

Bobová dráha Prosek

Bavte se s rodinou a přáteli na 800 metrů dlouhé nerezové bobové dráze. Pro více adrenalinu můžete vyzkoušet svoji zručnost na 5 metrů vysokých lanových překážkách v lanovém parku nebo si odpočinout v restauraci s nádherným výhledem.

DinoPark Harfa

Zavítejte do parku plného dinosaurů, podívejte se na panoramatický film v 3D kině Dinoaquarium, nebo se vypravte na cestu do minulosti Země, kde můžete obdivovat skutečné artefakty z dávných dob od starohor až po dnešek.

Borneo Casino

Borneo je obchodní značka kasin a heren provozovaných firmou AZ-TECHNIKA a.s. Každá z provozoven, která je do sítě zařazena, nabízí služby té nejvyšší úrovně - samozřejmostí je příjemný, vyškolený a vždy ochotný personál, přátelské prostředí a okamžitá výplata výher. V neposlední řadě pak musí každá provozovna splňovat vysoký standard v oblasti vybavení; pro hráče jsou připraveny hrací stoly na "LIVE GAME" - Americká ruleta, Black Jack, Ultimate holdem texas poker, nejmodernější výherní automaty, VLT terminály a elektronické rulety. Každá provozovna je plně klimatizovaná. Pokud tedy chcete zažít opravdové vzrušení ze hry v příjemném prostředí v provozovně BORNEO, můžete si vybrat z 20 míst v Praze a blízkém okolí a nyní nově i v Kutné Hoře.